Dy persona janë plagosur, pas një aksidenti me motor në afërsi të kufirit greko-shqiptar. Ngjarja ka ndodhur pasditen e kësaj të diele ne afersi te Filatit.

Mesohet se gruaja me iniciale A.K. 43 vjece eshte me origjine nga Kuçova, ndersa drejtuesi i motocikletes eshte shoqeruar ne Policine e Filatit.

Gruaja eshte transportuar ne gjendje te rende shendetesore per ne Spitalin “Haxhikosta” ne Janine.

Burime policore konfirmojne se gruaja synonte te shkonte per pune ne Greqi, pa dokumente. Ngelet mister menyra e kalimit ilegal drejt Greqise nga motociklisti dhe gruaja shqiptare.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *