Katër qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend. Pacientët që nuk fituan dot bejetën me virusin ishin nga Korça, Elbasani, Lezha dhe Fieri, të moshave nga 65 vjeç deri në 85 vjeç.

 

Ndërkohë, nga 1400 testime të kryera, kanë rezultuar pozitivë 195 persona.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 169 pacientë, nga të cilët 15 janë në gjendje më të rënduar.

 

Në të gjithë vendin, janë aktivë me koronavirus 7065 pacientë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *