Fatbardh Kadilli ka ironizuar deklaratat e Lulzim Bashës së zgjedhjet e 25 prillit ishin një masakër elektorale, me argumentin se mazhoranca manipuloi votat.

 

Në mbledhjen e Kryesisë së PD-së, Kadilli shprehet se argumenti i shitjes se votës bëhet për të mbrojtur liderin demokrat, teksa shtoi me ironi: “Atëherë, të ndërrojmë popullin, por jo kryetarin”.

 

Edhe në takimin që po zhvillohet në selinë blu, Kadilli i kërkoi në “sy” Bashës dorëheqjen dhe të mos rikandidojë më për postin e kryetarit të Partisë Demokratike.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *