Një tjetër incident parazgjedhor është regjistruar këtë të enjte edhe në Dibër.

Mesa duket strategjia e PD është e fokusuar në vëzhgimin e kundërshtarëve të vet politik dhe po krijon edhe disa tensione e incidente në disa zona.

Në Maqellarë, përfaqësues dhe miliante të PD kanë ndaluarf dhe bllokuar një makinë pasi ata pretendojnë se ishte aty për të blerë vota.

Në vendin e ngjarjes mberriti shpejt drejtuesi politik Xhelal Mziu e pak më vonë edhe forcat e rendit.

Përfaqësuesit e partisë demokratike kanë kërkuar që të mbërrijnë aty prokuroret për të proceduar zyrtarisht këtë rast që sipas tyre përbën një krim zgjedhor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *