Ka ndërruar jetë këtë të diel në spitalin Infektiv 61-vjeçari Skënder Kurti. Ai ishte shtruar prej 20 ditësh në spital, i intubuar.

 

Më herët, 61-vjeçari nga Tirana pësoi vdekje klinike dhe prej disa ditësh gjendja e tij ishte rënduar së tepërmi. Po ashtu, ai vuante edhe nga hipertensioni.

 

Deri më tani, në vendin tonë janë shënuar 21 viktima dhe 361 të infektuar nga Covid-19.

 

Ministria e Shëndetësisë i ka shprehur ngushëllimet familjes së të ndjerit, ndërsa iu ka kërkuar qytetarëve që të vijojnë të respektojnë masat e distancimit social.

 

 

One thought on “Tragjike/ Koronavirusi i merr jetën sportistit të njohur Skënder Kurti

  1. Nje nga sampistet servil ne kohen e xhaxhit ! Kane bo reprezalje neper kampe me pune te detyruar / Duhet theksuar ,me te denuar politik ,,,,,Te maskuar me skafande,,,,Kane qene te pameshirshem ,,,Ka mar pjese edhe ne revolten Qafe Barri / Kjo eshte e sigurte 100% ,,,,/ Po te doni ju jap fakte ,, argumente ,,,

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *