Opozita e bashkuar të enjten edo ta zhvendosë protetsën e saj në akset kryesore që lidhin Jugun dhe Veriun me kryeqytetin dhe jo para Parlamentit apo Kuvendit siç ka ndodhur në ato të mëparshme.

 

Përmes një njoftimi duy partitë kryesore të opozitës PD dhe LSI bëjnë me dije se nesër në orën 18:00 do të bllokohen akset kryesore lidhëse me Tiranën.

 

Opozita do të bllokojë aksin që lidh Juglindjen me Tiranën, në rrethrrotullimin e Bradashehsit në Elbasan,zona e Jugut do të bllokohet në rrethrrotullimin e Sheqit të Fierit.

 

Më poshtë do të njiheni edhe me akset që do të bllokohen nga protestuesit;

 

Tirane, rrethrrotullimi Shqiponja

Durres-Kavaje, Plepa Autostrade- perballe shtepise se pushimit te ushtrise

Fier, rrethrrotullimi Sheq

Elbasan, rrethrrotullimi bradashesh

Milot, karburanti ne autostrade.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *