Tre shqiptarë janë përfshirë në një aksident mbrëmjen e të shtunës në provincën e Tarantos, në Itali.

 

Ata ishin pasagjerë në një furgon të tipit “Ford”, i cili doli nga rruga dhe u përplas fort pas një trungu peme ulliri. Shkak i aksidentit dyshohet se ka qenë lodhja fizike e drejtuesit të mjetit.

 

Pasagjerët e lënduar janë dy burra dhe një grua. Mësohet se ata ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *