17 persona, mes tyre 9 anëtarë të së njëjtës familje kanë humbur jetën në Misuri të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për shkak se varka e tyre u mbyt në liqenin si pasojë e motit të keq. 7 persona te tjerë munden te shpëtonin u dërguan në spital.

 

Këto janë pamjet që tregojnë se si varka me 31 persona në bord goditet nga era e fuqishme, duke i lënë turistët në mëshirën e fatit.

 

Ekipet e emergjencës dhe zhytësit u aktivizuan menjëherë pas alarmit, por fatkeqësisht varka u fundos 24 metra nën ujë. Por më tragjike ngjarja rezultoi kur autoritetet zbuluan se 9 prej viktimave ishin pjesë e së njëjtës familje.

 

Shërbimet metereologjike kishin parashikuar motin e keq, dhe pavarësisht paralajmërimeve, 31 turistët dolën të lundrojnë në liqen kur u zunë në befasi nga stuhia që u shfaq papritur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *