Partia Demokratike ka ndryshuar kurs sa I takon aksionit politik në komisionet parlamentare.

 

Sipas njoftimit të shpërndarë nga selia blu, grupi parlamentar i PD do te jete ne cdo komision qe diskutohet ligji per Teatrin per te kundershtuar me force ligjin qe i jep mundesine Rames te shembe Teatrin dhe te pastroje parate e pista te droges dhe korrupsionit.

 

Deri tani në komisionet parlamentare, Partia Demokratike ishte fokusuar tek kërkesa për largimin nga detyra të ministrit Xhafaj pas audiopergjimit ku opozita pretendente se shfaqej vëllai I tij duke folur për trafik droge.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *