Pasditen e sotme në orën 18:00 pritet që që ish-kryeministri Sali Berisha të zhvillojë takimin e radhës me demokratët e Fierit.

Berisha ka publikuar një video, ku në sfond dëgjohet kënga e zgjedhur, e njëjta që shoqëroi PD-në e kryesuar nga Lulzim Basha gjatë fushatës para zgjedhjeve të 25 prillit, “Unstoppable”, e kënduar nga Sia.

“Nis beteja jonë për shpëtimin e Partise Demokratike dhe të Shqipërisë nga pazaret e flliqura të Lulzim Bashës dhe Edi Ramës” shkruhet në videon e publikuar nga Berisha.

Kujtojmë se Berisha u shpall non-grata nga SHBA me akuzat e korrupsionit masiv dhe pengimit të drejtësisë.
Ndërkohë pak ditë më parë ai u përjashtua nga grupi parlamentar i PD.

Leave a Reply

Your email address will not be published.