57-vjeçari Gëzim Saraçi, që u vra këtë të mërkurë në Gjirokastër me sende të forta, vuri në lëvizje familjarët e tij para se të ndërronte jetë nga plagët.

Mësohet se ai i ka telefonuar ata dhe u ka thënë: “Më kanë qëlluar, më kanë vrarë”. Familjarët u nisën menjëherë drejt vendit të ngjarjes, ku kanë gjetur Saraçin të pajetë brenda kamionçinës.

Për autorin e ngjarjes dyshohet të jetë nga Derviciani i Dropullit. Për kapjen e tij janë ngritur postoblloqe policie, ndërsa dyshohet që të jetë plagosur edhe ai vetë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *