Një ngjarje e rëndë ka ndodhur këtë të mërkurë në Greqi, ku një shqiptar ka vrarë me thikë bashkatdhetarin e tij.

 

Mediat e shtetit fqinj raportojnë se ngjarja ka ndodhur në Nea Anchialos, ku dy shqiptarët te aferm me njeri tjetrin po hanin e pinin, ndërkohë që më pas kishte pasur një debat me tone të ashpra mes tyre.

 

Sipas mediave greke 45 vjeçari pas konfliktit ka qëlluar tre herë me thikë një 38 vjeç, i cili ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

 

Viktima u godit në sytë e dy fëmijët të tij që në atë moment ndodheshin në shtëpi. Sulmuesi, pas vrasjes doli nga shtëpia në gjendje të dehur, ndërsa u identifikua dhe u arrestua menjëherë nga policia.

2 thoughts on “Greqi/ Shqiptari vret kushëririn duke ngrënë bukë në sy të fëmijëve

  1. Nji fjal popullore tjot se “Te vret e mira”
    Po kta kan shkua ne Greqi per nji jet ma te mir se sa me u vra e ore kan mujt edhe ne vendin e tyne.
    E kan rregullu jeten vetea dhe familjes. Njani ne dhe a tjetri ne burg e familjen kuj ja kan lan ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *