Luka Modriç ka kaluar Kroacinë në avantazh në minutën e 55-të.

Pasi humbi penalltinë një minutë para golit, Modriç arriti të shënojë për kroatët.

Pas golit të Modriç ndryshon dhe renditja në Gurpin B, ku kryeson Spanja me 9 pikë, Kroacia me 4 pikë, Italia 3 pikë dhe Shqipërtia në vendin e fundit me 1 pikë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *