35 persona janë vrarë dhe 134 kanë mbetur të plagosur në sulmin me raketa ruse në një bazë stërvitore ushtarake në Ukrainën perëndimore, tha guvernatori rajonal i Lviv.

 

Maksym Kozytsky deklaroi se Rusia hodhi më shumë se 30 raketa në objektin ushtarak të Yavoriv.

 

Po ashtu, një sulm ajror rus ka shkatërruar një ndërtesë shumëkatëshe në qytetin verior të Chernihiv. Si pasojë, një person është vrarë dhe një tjetër është plagosur në sulm, ndërsa shtatë të tjerë kanë arritur që të shpëtohen.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.