Shakrkimi i Panuccit nga stoli kombëtares shqiptare ka bërë që federata të nisë dhe të shqyrtojë emrat e mundshëm për të gjetur pasuesin e tij.

 

Edhe pse për në një moment u përfol emri i Edy Reja, duket se krahas tij një tjetër emër që po lakohet së fundmi është dhe ai i I ish-teknikut Gianni De Biasi.

 

De Biasi deri më tani është tranjeri më I suksesshëm në stolin e kombëtares shqiptare ndërsa nuk e ka mohuar një rikthimim të mundshëm.

 

Në një intervistë për TuttomercatoËeb, De Biasi teksa ka komentuar shkarkimin e Panuccit ka dhënë shkëndija se ka si synim që sezonin e ardhshëm të marrë drejtimin e një klubi ose Kombëtareje.

 

“Më vjen keq që Panucci përfundoi këtë aventurë tek Shqipëria, më shumë nuk di të them. Më vjen keq sepse un vijoj të jem një tifoz i Shqipërisë. E ardhmja ime? I kam thënë jo Venezias dhe Frosinones. Objektivi im është që sezonin e ardhshëm të jem në drejtimin e një klubi ose Kombëtareje”

 

Detaj ky që ka lënë të hapur mundësinë se nëse federata do ta kontakotjë ai me shumë mundësi nuk do ta refuzojë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *