Subscribe

Sot partia demokratike do te mbledhe dy forume te rendesishme drejtuese per te diskutuar mbi procesin zgjedhor te 25 prillit, te cilin selia blu pas humbjes thote se nuk e njeh.

Mbledhja e pare ne oren 17:00 eshte ajo e kryesise se partise. Rendi i dites eshte diskutime dhe vendimemarrje sipas statutit per proceset pas situates se krijuar pas masakres elektorale te 25 prillit.

I njejti rend dite do te jete edhe ne oren 19:00 kur do te mblidhet Keshilli Kombetar.

Megjithate ne kete organ pritet te jete edhe perplasja e pare e madhe mes Bashes dhe kundershtareve te tij ne parti, mes te cileve Nishani, Imami dhe Ristani.

Keta te fundit kerkojne largimin e Bashes nga posti i kryetarit pas disfates se radhes elektorale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *