Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi deklaroi se televizioni Italian ka publikuar këtë të premte një tjetër reportazh për kultivimin e kanabisit në Shqipëri. Sipas Bardhit, ky reportazh është një sfidë për kryeministrin Edi Rama, që e cilësoi raportin e parë lajm të pavërtetë.

 

“Televizioni RAI 3 rikonfirmon përsëri sot shifrat e publikuara disa ditë me parë për rritjen me 1200% të sasisë së kanabisit të mbjedhë gjatë këtij viti, duke i qëndruar burimeve të veta për vërtetësinë e lajmit. Edhe pse Edi Rama e konsideroi lajmin të pavërtetë, dhe dje mashtroi opinionin publik duke servirur një shkrim si gjoja reagim të autoriteteve italiane, TV RAI3 e sfidoi duke i kujtuar se të dhënat për këtë vit i ka mbajtur të fshehta!”

 

Para disa ditësh “RAI 3” publikoi një reportazh, sipas të cilit kultivimi i kanabisit në vendin tonë është rritur me 1200% krahasuar me një vit më parë. Për opozitën, ky reportazh u cilësua alarm kombëtar, ndërsa qeveria e quajti shpifje.

One thought on “Bardhi: “RAI 3” sfidon Ramën, i nxjerr të dhënat që i ka fshehur

 1. Zoti Bardhi qenke shum krenar per çfar nxier nje televizjon I huaj kundra shqiperis si nuk te vjen rend nga vetja, keto foto apo vidio qe po qarkullojn jan po thuaj te njejtat qe kemi par ne televizjonet tona
  Me then te drejten ndihemi te ofenduar me njerz si ju e keni kthyer Shqiperin si mos me keq si nuk u vjen turp
  Me kete lloj komonikimi ti dhe Partia jote ska shanc te vi ne pushtet
  E keni ber popullin sikur te ishim te gjith kriminela
  Politika qe sot po ndiqet ne shqiperi esht politika me e pist qysh nga themelimi si shtet
  Shpresoi nuk do zgjasi shum per te gjith ju qe keni ven duart mbi gjakun ati populli nje popull me shum halle qe u ka ren mbi supe dilni dhe ju dhe na beni baltosje
  Si nje emigrant shqipetar qe jam nuk besoi qe jemi ne krimenelat e kontinetit
  Esht ajo politik qe I perdori njerz te pafajshem I ktheu ne kriminela per fitimet e tyre personale
  Te dish pyll pa derra nuk ka keshtu boll.
  Dhe ta dish sot kriminelat me te rrezikshem esht politika shqipetare me ne krye
  llir Meten
  Koha ka ardhur per nje frym te re
  Zoti bekoft popullin Shqipetar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *