Kreu i BDI-së në Maqedoninë e Veriut, Ali Ahmeti pati një takim të ngrohtë këtë të premte me kryeministrin Edi Rama, gjatë “Forumit të Prespës”.

 

Ahmeti përcolli edhe një mesazh për Ramën në rrjetet sociale, duke shpërndarë fotot e takimit. Ai e konsideron kreun tonë të qeverisë një vëlla.

“I veçantë është Edi, kënaqësi të flasim shtruar e vëllazërisht për punët dhe fatet tona të përbashkëta. E urova për fitoren në zgjedhjet parlamentare dhe si gjithmonë, pa asnjë dyshim, e sigurova që tek unë ka një vëlla dhe një derë të hapur për punë të mbara.”

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *