Policia po ushtron kontrolle ne te gjithë vendin, per te parandaluar kultivimin e kanabisit. Gjate monitorimit te bere nga ajri, ne Bulqize e Mat, janë fotografuar dy parcela te mbjella me bime narkotike. Uniformat blu zbarkuan ne terren dhe asgjësuan 55 bime narkotike. Policia bën me dije se u arrestuan 6 persona për kultivim. Gjithashtu u be edhe arrestimi i kryeplakut te fshatit me akuzën, “moskallëzim krimi” e “shpërdorimit te detyrës”. Ne Tepelene, policia asgjësoi 650 bime te kultivuara me ane te djegies. Kryeplaku i fshatit do te procedohet ne gjendje te lire, ndërsa po punohet per kapjen e autoreve. Një dite me pare, ne Gjirokastër uniformat blu zbuluan 1500 rrënjë kanabis sativa, ndërsa u arrestuan tre kultivuesit.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.