Arrestohen 2 administratorët e kompanisë pritëse të ngarkesës me banane ku ishte fshehur sasia prej 143 kilogramë kokainë.

Në pranga përfunduan K. X., 30 vjeç dhe E. P., 42 vjeç, të dy banues në Tiranë.

Konteineri i ngarkuar me banana ishte nisur nga porti i GUAYAQUIL në Ekuador dhe kishte kaluar tranzit në portin “GIOIA TAURO”, Itali​, me destinacion Shqipërinë, për llogari të një firme me qendër në Tiranë.

Pakot e mbushura me lëndë narkotike u gjetën të fshehura në tavanin e konteinerit​.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *