Pjesë e ekipit të Vllaznisë do të jetë edhe futbollisti Mehdi Çoba.

Lajmin për këtë e dha vetë ekipi në faqen zyrtare në “Facebook”. Kontrata me sulmuesin është firmosur.

“KF Vllaznia bën të ditur se pasditen e sotme ka firmosur me futbollistin Mehdi Çoba. Lojtari në fjalë është rritur tek Akademia “AAS” ndërsa sezonin e fundit ka qenë pjesë e ekipit Sabah FC në Azerbajxhan. Çoba tashmë vjen tek Vllaznia për të dhënë më të mirën e tij dhe kontrata e firmosur me klubin tonë është dyvjeçare. Sulmuesi është edhe kontigjent i kombëtares U20 të Shqipërisë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.