Sekretari i përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi iu përgjigj qëndrimeve të Edi Ramës mbi grevën në Ballsh.

Drejtuesi demokrat i kujton kryeministrit se duhet të mbajë premtimin për pagesat e naftëtarëve dhe jo të meret me deklarata boshe dhe mashtrime.

Bardhi publikoi një video në facebook që sipas tij tregon se Rama është I papërgjegjshëm.

 

Sa herë flet, Edi Rama mashtron. Vetë u premtoi naftëtarëve se do të hapë rafinerinë, vetë u premtoi se do të paguhej paga e tyre. Premtimet e tij me zë dhe me figurë tregojnë një kryeministër të papërgjegjshëm, të pandjeshëm, të paaftë.  Halli i naftëtarëve dhe i çdo shqiptari zgjidhet duke larguar këtë kryeministër mashtrues dhe hajdut.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *