Policia e Korçës ka ndaluar autorin e dyshuar të tentativës së vrasjes me armë zjarri të 48 vjeçarit, ngjarje kjo e ndodhur katër ditë më parë në lagjen nr. 6.

 

Falë bashkëpunimit me familjarët dhe avokatin e autorit të dyshuar, policia ka bërë me dije se 28 vjeçari J.H., është vetëdorëzuar në ambientet e komisariatit të Korçës.

 

28 vjeçari ishte shpallur në kërkim pasi për motive të dobëta, ka tentuar të vrasë me armë zjarri tip kallashnikov shtetasin I.H., i cili për pasojë ka mbetur i plagosur dhe më pas është larguar nga vendi i ngjarjes me një automjet në përdorim të tij.

 

Gjatë marrjes në pyetje nga Specialistët për Hetimin e Krimeve, shtetasi J.H., ka treguar edhe vendin ku kishte hedhur armën e krimit, e cila iu gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku me automjetin tip “BMË”.

 

Në bashkëpunim me Prokurorinë, vijojnë veprimet e mëtejshme procedurale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *