Forumi Rinor i Partisë Demokratike te mbeshtetur edhe nga LRI kane zhvilluar një protestë para Ministrisë së Brendshme.

 

Protesta e të rinjve, pjese e partive opozitare bëhet në kuadër të kërkesës së vazhdueshme gjatë ditëve të fundit nga selia blu për doreheqjen e Ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj.

 

PD pretendon se ministri Xhafaj është subjekt I Ligjit Antimafia për shkak të lidhjes familjare me Agron Xhafajn I cili është dënuar me 7.8 vjet burg në Itali për trafik droge.

 

Të shtunën pas protestës se opozitës në boulevard, një pjesë e militanteve të PD-së hodhen gurë dhe tymuese para Ministrisë së Brendshme e më pas u përplasën me forcat e rendit, nga ku mbetën të plagosur disa efektive dhe qytetarë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *