Besojmë se shumë prej jush e mbajnë mend një nga konkurset më të bukura amerikane, “Next Top Model”, në të cilin merrnin pjesë vajza të bukura të zakonshme për të realizuar ëndrrën e madhe: të bëheshin modele. Prej vitit 2016 në krye të jurisë të këtij konkursi është këngëtarja e njohur shqiptare Rita Ora, një eksperiencë që padyshim është një pikë më shumë në karrierën e Ritës.

 

 

Paraardhësja e Ritës, Tyra Banks, vendosi të tërhiqej për një farë kohe një vit më parë duke ia liruar karrigen e gjykimit bukuroshes shqiptare. Mirëpo duket se shkëputja e modeles së famshme nuk ka zgjatur shumë pasi mbrëmjen e djeshme ajo ka lajmëruar se Ritës do t’i duhet të largohet pasi të gjykuarit dhe modelingu është në ADN-në e saj.

 

 

“Pasi u mendova gjatë kuptova se të qëndroj prapa kamerave nuk është puna e duhur për mua pasi “American’s Next Top Model” është në ADN-në time. Falënderoj shumë Rita Orën për gjithë mirësinë që i solli këtij spektakli!”- ka shkruar Tyra në Twitter.

 

 

Edhe Rita e ka vlerësuar shumë këtë eksperiencë të sajën, madje ka postuar dhe një foto krah Tyra Banks në Instagram.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.