Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi në lidhje me marrëveshjen e të ashtëquajturit “Shengeni ballkanik”.

 

Kreu I qeverisë do të takohet të enjten me Presidentin serb Aleksandër Vuçiç dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, me të cilët do të diskutojë dhe do të nënshkruaj edhe marrëveshja në Novi Sad.

 

Por gjatë mbërritjes në Serbi, Rama ka tërhequr vëmendjen e mediave me stilin e tij të veshjes. Stil që mediat serbe, e ironizuan duke theksuar që veshja e tij të mos jetë e njëjtë me vendimet politike.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *