Policia e Elbasanit ka finalizuar me sukses operacionin “Palestra” nga ku katër persona u arrestuan në flagrancë dhe tre të tjerë u shpallën në kërkim.

 

Në vijimin të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shpërndarjes së lëndëve narkotike, bazuar mbi informacionet e marra në rrugë operative, policia ka arrestuar shtetasit : R. R., 26 vjeç, B. A., 26 vjeç, D. P., 25 vjeç dhe V. T., 51 vjeç, të gjithë banues në Elbasan.

 

Gjithashtu u shpallën në kërkim policor tre shtetas të tjerë, për të cilët, për arsye hetimi, nuk jepen të dhëna.

 

Gjatë operacionit policia gjeti të fshehur në makinën e shtetasit V.T., dhe rreth 11 kg kanabis e cila d otë shpërndahej në qytetin e Elbasanit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *