Subscribe

Pas humbjes se thelle me Francen  por per me teper nje loje zhgenjyese  dhe pa busull, Shqiperia do te sfidoje Islanden ne grupin H eleminator te Evropianit  ne perpjekje per te rregulluar sadopak imazhin e saj .

 

Ashtu edhe sic e beri te ditur tekniku Edi Reja ndeshja kunder kundershtarit te rradhes eshte mjaft e rendesishme per kuqezinjte per te percaktuar perfundimisht nese do te vazhdojne endrren e Euro 2020-es .

 

Per kete arsye italiani ka menduar nje ndryshim radikal nme formacion me te pakten 5- 6 emra te rinj . Ndersa te pakten dy lojtare i beri publik qe ne konferencen e fundit qe nuk do te jene qe nga minuta e pare kapiteni Mavraj dhe Roshi .

 

Shqiperia pritet te luaj ne kete perballje me Strakoshen ne porte ndersa ne vend te Mavraj do te jete nje tjeter shtatlarte Kastriot Dermaku I cili I bashkanngjitet Ismajlit dhe Gjimshitit ne qender te mbrojtjes .

 

Nga krahet do te jene Hysaj tashme ne rolin e kapitenit ndersa ne te majte Lenjani I ze vendin Roshit . Ndryshime edhe ne mesfushe Keidi Bare i paprekshem ndersa qe nga minuta e pare do te jene Gjasula dhe Memushaj . Sulm terisisht i ri per kete ndeshje .

 

Ky Balaj dhe Uzuni per shkak te energjive te shpenzuara do tja lene vendin Rey Manaj dhe Sokol Cikalleshi .

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *