Merr flakë kabina elektrike në Lazarat, duke lënë pa energji gjysmën e fshatit.

 

Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm në lagjen Kordhocë, pjesa e poshtme e fshatit Lazarat, ku njëra prej kabinave elektrike u vu nën flakët e zjarrit.

 

Menjëherë në vendngjarje kanë shkuar forcat e PMNZSH, OSHEE dhe policisë të cilat kanë bërë të mundur shuarjen e flakëve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *