Pas Partisë Demorkatike ka reaguar edhe LSI në lidhje me protestën e kësaj të shtune.

 

Në një dalje për mediat, sekretari Përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari deklaroi se protesta do të jetë paqësore dhe se distancohet nga çdo akt dhune.

 

Braimllari tha se LSI dënon çdo akt dhune dhe se do të distancohet nëse ndodh na një akt I paprecedentë gjatë protestës.

 

“Protesta do jetë demostrim i qytetarisë dhe vlerave perëndimore. Në asnjë rrethanë nuk e duam dhunën e distancohemi. Jemi bashkë me zërin e qytetarëve. LSI dënon cdo formë dhunë nga kushdo që e bën atë. Njeriu i cili kërkon të ushtrojë dhunë përmes pushtetit kriminal është Edi Rama. Dita e sotme do i tregojë qartë se shqiptarët janë më të bashkuar se kurrë kundër rrugës që na kthen në diktaturë.”

Leave a Reply

Your email address will not be published.