Vazhdojnë hetimet në Angli në lidhje me aksidentin tragjik që përfshiu helikopterin me të cilin lëvizte presidenti I Leicester.

Vichai Srivaddhanaprabha dhe 4 të tjerë humbën jeten pasi helikopteri u rrëzua në tokë vetëm pak sekonda pasi kishte tentuar të ngrihej pas ndeshjes së premier league mes Leicester dhe Ëest Ham.

Hetuesit po përpiqen të nxjerrin arsyet e rënies së helikoterit në parkingun e stadiumit të Leicesterit ndërsa janë publikuar edhe emrat e të gjithë viktimave.

Përvec bosit të klubit, kanë vdekur dy pilotet, grua e njerit prej tyre si dhe një femer e identifikuar si Nursara Sukmanai. Në lidhje me këtë të fundit zyrtarisht thuhet se ajo ka qënë asistente e Vichai Srivaddhanaprabha, por tabloidet britanik kanë spekuluar se ndoshta Sukmanai ka qënë dicka më teper se kaq për manjatin e ndjere 60 vjecar.

Ajo ka qënë Mis Tajlanda në vitin 2005 dhe është e njohur ne rrjetet sociale në mënyrë të vecante për videot që postin në lidhje me praktimin e Yoga-s por edhe gjimnastikes.

Prej disa kohësh ajo ishte shumë afër bosit të klubit anglez I cii rënditej i 11 në botë për pasurinë e tij 42.5 miliard dollare.

Vichai Srivaddhanaprabha ishte I martuar dhe kishte 4 fëmijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *