Ish kandidati per kreun e PD, Fatbardh kadilli ka reaguar pas deklaratës së kryedemorkatit Lulzim Basha i cili deklaroi se kush merr pjesë në Kuvendin e 11 dhjetorit do të përjashtohet nga PD.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kadilli shkruan se më gjithë botën partia ndërron kryetarin, në PD kryetari ndërron partinë. Ai thekson se Basha dhe partia janë në konflikt prandaj, sips tij, kjo zgjidhet duke hequr kryetarin.

“Në gjithë botën partia ndërron kryetarin, në PD kryetari ndërron partinë. E qartë që Basha dhe partia janë në konflikt. Kjo zgjidhet duke hequr kryetarin. Basha do të heq partinë”, shkruan Kadilli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.