Bukayo Saka i ka dërguar një mesazh ish-bashkëlojtarit të Arsenalit, Granit Xhaka, pasi e eliminoi atë dhe ekipin e tij të Zvicrës nga Euro 2024.

Saka luajti një rol vendimtar në fitoren e tensionuar të Anglisë në çerekfinale, duke iu përgjigjur golit të Breel Embolo në minutën e 75-të me një barazim të shpejtë dhe më pas duke shënuar në penallti.

Ish-shokët e skuadrës së Arsenalit, Saka dhe Xhaka u panë të përqafuar në fushë pasi Anglia kaloi në gjysmëfinale dhe Zvicra u dërgua në shtëpi.

I pyetur se si ndihej nga eliminimi i Xhakës – i cili fitoi titullin e Bundesligës gjatë sezonit të tij të parë në Bayer Leverkusen pasi u largua nga Arsenali verën e kaluar, Saka tha: ‘Graniti ka fituar mjaft trofe këtë sezon!

“Unë mendoj se ai është një lojtar i mrekullueshëm, një person i mrekullueshëm – përulësia që tregoi pas ndeshjes për të ardhur dhe për të na shtrënguar duart thotë gjithçka. Jam plot respekt dhe admirim për të dhe Zvicrën”, tha ai. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *