Vila e mrekullueshme e Tamara Ecclestone, vajzes së bosit të Formula 1 është grabitur pak ditë më parë.

Vajza e miliarderit Bernie Ecclestone kishte vetëm pak orë që ishte larguar nga vila për pushimet e Krishtlindjes. Madje Tamara dhe motra e saj Sophia me mbesen kishin postuar edhe foto nga oret e para te pushimeve ne debore.

 

Grabitja sipas “The Sun” ka qënë spektakolare dhe me vlera të mëdha, madje nga përllogaritjet mendohet se autoret kanë marrë rreth 60 milion euro pasuri në këtë vilë.

Jane marre jo vetem shuma te medha parash, por ne menyre te vecante pasuri te jashtezakonshme ne bizhuteri te Tamares dhe pjestareve te tjere te familjes, veth, unaza, gjerdane, ora dhe canta me vlere nga 50 mije euro e larte.

Rezidenca e madhe e Tamara Ecclestone ndodhet në një nga zonat më luksoze të Londrës, Kensington dhe përbëhet nga 57 dhoma.

Hajdutet, të cilët mendohet të kenë qënë tre, kanë arritur të depertojnë në rezidencë pavarësisht kamerave të shumta të sigurisë dhe rojeve.

Pjesa më e madhe e pasurisë ishte fshehur në dhomën e fjetjes së Tamarës, e cila sic shkruan “The Sun” është shokuar nga kjo ngjarje.

Grabitja dyshohet se ka zgjatur 50 minuta. Ende nuk ka të dhëna nga policia londineze nëse ka ndonjë pistë të mundshme mbi identitetin e autorëve.

 

  

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *