Tre persona kanë rënë në prangat e policisë, pasi shpërndani droga të forta në qytetin e Lushnjes.

 

Në sajë të operacionit të koduar “Louse”, janë vënë në pranga Ervis Çoku, 34 vjeç, Erjon Çoku, 39 vjeç dhe Ervin Kiptiu, 38 vjeç.

 

Gjithashtu policia ka sekuestruar në cilësinë e provës material 30 doza lëndë narkotike e dyshuar Heroinë, një sasi me lëndë narkotike Cannabis Sativa dhe 1 pistoletë me 8 fishekë.

 

Arrestimi dhe shkatërrimi i këtij grupi është bërë pas një hetimi 3 mujor.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *