Kandidati gjerman për Parlamentin Evropian me socialdemokratët, Matthias Ecke, u sulmua nga të panjohur dhe u rrah dhe u plagos rëndë gjatë një fushate zgjedhore.

Policia tha se 41-vjeçari u godit me grushte dhe shkelma nga katër burra. Në fakt, vetëm pak minuta më parë, i njëjti grup kishte sulmuar një punëtor në të njëjtën rrugë.

Kandidati i SPD u sulmua gjatë një ekspozimi posteri në Dresden të premten mbrëma. Ai u dërgua në spital dhe iu desh një operacion për plagët e tij. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *