Vangjush Dako reagoi pas akuzave që iu bënë nga Albana Vokshi këtë të shtunë. Kreu I Bashkisë së Durrësit tha se do ta drëgojë në gjyq edhe Vokshin sikurse ka bërë edhe me Bashën dhe Bylykbashin.

 

 

Me shumë kënaqësi do të ngre padinë për shpifje edhe për zonjën Vokshi, të cilën kam pasur rastin ta ndjek nga afër në fushatat e saj të ulëta si deputete e Durrësit jo shumë kohë më parë! Një zonjë e papërmbajtur në fjalor, në gënjeshtra dhe në injorancën e saj ekstremiste. Një politikane që e bën të bardhën të zezë dhe anasjelltas dhe që as nuk skuqet as nuk zverdhet, kur gënjen elektoratin. Aq gënjeshtare është kjo politikane sa që akoma sot nuk mbarojnë barcaletat për të në katundet ku kujtoi se gjeti budallenj për t’ju marrë votën! Mori atë që meritonte dhe sot vazhdon po njësoj, tamam njeriu që krijoi Saliu. Në gjykatë e panderuara zonja Vokshi, aty silli provat e fajësisë time ose pastaj dihet, lekët për Fondin e Edukimit!

 

Më heret Vokshi akuzoi kryeministrin Rama se po tentonte te kyçte dosjen “339” te vjedhjeve te votave ne Durres me ndihmën e bandave kriminale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *