Subscribe

Keshilli Kombetar i PD zgjodhi dy Nenkryetaret e partise permes votimit te kryer mbremjen e te premtes.

Surprize ne kete votim ishte “djegia” e Belind Kellicit. Fillimisht ai u terhoq nga gara per Sekretarin e Pergjithshem dhe tani nuk ka mundur te fitoje as ne votimin per dy Nenkryetaret.

Kelliçi mori vetem 92 vota, ndersa dy fituesit e gares ishin Luciano Boçi me 123 vota dhe Oerd Bylykbashi me 107 vota.

Ne gare ishte edhe Agron Shehaj por ai mori vetem 73 vota.

Leave a Reply

Your email address will not be published.