Të paktën 26 fëmijë kane gjetur vdekjen si pasojë e një zjarri që përfshiu ambjentet e një shkolle në Liberi.

 

Lajmi tragjik u konfirmua nga radio shteterore në këtë vend.

 

Ngjarja e rëndë ndodhi në Paynesville, në periferi të kryeqytetit Monrovia.

 

Ende nuk jane sqaruar shkaqet e renies se zjarrit ne shkolle qe solli nje kasaphane te vertete.

 

 

“Lutem për familjet e fëmijeve të vdekur. Ky është një moment I vështirë për të gjithë Liberinë, shkruajti në twitter Presidenti i vendit, George Weah ish futbollist I famshëm i Milan dhe PSG në vitet 90’.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *