Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka uruar Shtetet e Bashkuara të Amerikës për Ditën e Pavarësisë.

 

 

Përmes një postimi në rrjete sociale, Veliaj shkruan: “Gëzuar 4 Korrikun – Ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara, si dhe 100-vjetorin e marrëdhënieve tona diplomatike”.

 

Me rastin e festimit të 100-vjetorit të marrëdhënieve midis Shteteve të Bashkuara dhe Shqipërisë, Tirana ka mikpritur aktivitete të shumta festive.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.