Jave ferri per Manchester United te Hoze Murinjo qe pas humbjes ne derbi dhe ne kupën e vogel te europes dështon edhe ne javën e 5 te Premier League nga vendasit e Uatford. 3-1 per skuadrën e italianit Valter Maxarrit, me djajtë e kuq qe tashme e shikojnë veten 6 pike larg kryesuesve te Manchester City. Edhe pse rasti i pare u takoi djajve te kuq kur Pogba preku traversën, ishin te zotet e shtëpisë qe zhbllokuan shifrat kur Capoue ne minutën e 34 mposhti portierin De Gea. Skuadra e Hoze Murinjos u hodh ne sulm me fillimin e pjesës se dyte, duke kthyer gjithçka ne baraspeshe fale talentit Rashford ne minutën e 62. Miqtë kishin mundësinë e përmbysjes se shifrave, por ne një rast te arte Ibrahimovic nuk arriti te mposhte portierin Gomes. Ne finalen e takimit Maxarri futi ne fushe Karten Zuniga i cili ne minutën e 83 qe kaloi perseri ne avantazh skuadrën e Uatford. Ne minutën e 5 te shtesës, përsëri kolumbiani fitoi nje penallti pas nje faulli te Felaini te cilën e ktheu ne gol Deeney. Fitorja e dyte radhazi per skuadrën e Maxarrit qe ngjitet ne kuotën e 7 pikëve. Per Hoze Murinjo tre humbje radhazi ne te gjitha kompetcionet, nje gjë e tille nuk ndodhte qe nga gushti i vitit 2006 per te ashtuquajturin special one.