Cska e Moskës pranë titullit kampion per here te 13-te ne historinë e saj, kur kane mbetur edhe nje jave nga përfundimi i kampionatit. Ne javën e parafundit ne sfidën e transmetuar ne platformën Tring, moskovitët munden ne “Arena Kimki’ me rezultatin e pastër Krasnodarin, duke mbajtur diferencën prej 2 pikesh ne krye me vendin e dyte Rostov. Te zotet e shtëpisë shënuan nga gol ne çdo pjese. Fillimisht Musa zhbllokoi shifrat ne minutën e 17. Ndërkohe qe me fillimin e pjesës se dyte Yeremenko dyfishoi rezultatin, shifra qe nuk ndryshuan deri ne fund te takimit. Ndërkohe surpriza Rostov vazhdon te ushtroje presion ndaj kryesuesve deri ne fund te kampionatit. Skuadra e Kurban Berdyev vuajti shume per te arritur fitoren ndaj Ural. Goli i vetëm i kësaj ndeshje u shenua ne minutën e 74 nga iraniani Azmun. Një fitore qe përfundimisht i jep te drejtën Rostov te mare pjese ne Uefa Champions League sezonin e ardhshëm per here te pare ne historinë e saj. Ndërkohe Spartaku i Moskës shpreson te jete pjese e kupave europiane pas fitores se 4-et radhazi, ketë here ndaj Terek Grozni me rezultatin e thelle 3-0. Golat per skuadrën nga kryeqyteti rus u shënuan nga italiani Boketi ne pjesën e pare, per te gjetur edhe dy here rrjetën ne te dytën me Melgareho dhe holandezin Quincy Promes.

Leave a Reply

Your email address will not be published.