Subscribe

Rikthehet “Liqeni i mjellmave” në Pallatin e Kongreseve. Thuajse një vit më parë ky produksion klasik u kritikua për elementët modernë që i shtoheshin koreografisë nga Enada Hoxha e Gert Vaso, por të shumtë ishin ata që e duartrokitën dhe ata që nuk mundën të gjenin bileta.

 

E ndërsa dy solistet janë në rolin e mjellmës rreth të cilës shpërndahet magjia e kryeveprës së Tchaikovsky-t, princi vjen ndryshe.

 

Mjellmat ngjiten në skenën e Pallatit të Kongreseve në datat 16 e 17 qershor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *