Subscribe

Akademi i njohur nga Kosova Rexhep Qosja rrëfehet kete mbrëmje ne emisionin “Dritare” ne ekranin e Vizion Plus per zhvillimet me te fundit politike ne Shqiperi, dhe Kosove. Përballe gazetares Rudina Xhunga, Qosja ndalet veçanërisht tek reforma ne drejtësi dhe roli veçante i ambasadorit te SHBA, Donald Lu. Duke komentuar krizën politike qe ka përfshire prej muajsh Kosovën dhe protestat e opozitës, Qosja lëshon akuza te ashpra ndaj kryeministrit Isa Mustafa, per te cilin thotë se duhet te ishte ne gjyq si urdhërues i vrasjes se 30 studenteve ne protestat ne vitet ’90. Akademiku Qosja ka analizuar edhe çështje te tjera te rëndësishme.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *