Subscribe

Moti i paqëndrueshëm do të shoqërojë ditët në vijim, përfshirë edhe fundjavën.

Vranësirat dhe reshjet e shiut nuk do të mungojnë, kryesisht në zonat lindore.

 

ADIOLA BANI

METEOALB

 

Gjatë fundjavës do te kemi bregdet me mot më të qëndrueshëm. Gjatë orëve të mesditës nuk do “mungojnë vranësirat, me mot më të kthjellët ndersa reshjet kryesisht në zonat malore.

Nga e mërkura deri në fundjave, mesdita do te ofroje zhvillim të vranësirave dhe rrebeshe afatshkurtra shiu, kryesisht në lindje. Ndersa ne Perëndim  te vendit  do te kemi mot më te qëndrueshem.”

 

Ndërsa temperaturat kanë pësuar një rënie të lehtë, deri në fundin e javës vlerat do të pësojnë një rritje graduale.

15 ditëshi i parë i këtij muaji do të vijojë me një prezencë të vranësirave dhe temperaturat nuk do ta kalojnë vlerën 30 gradë, pjesa e dytë e qershorit do të shoqërohet me rritje të temperaturave dhe mot me diell për të shijuar ditët në plazh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *