Kanë dalë formacionet zyrtare të sfidës së dytë të grupit B, asaj mes Shqipërisë dhe Italisë.

Kuqezinjtë e Silvinjos do të zvbresin në fushë me shumë pak ndryshime nga skuadra që e kualifikoi në europian.

Në portë do të luajë Strakosha, në mbrojtje Hysaj në të djathtë, Mitaj në të majtë, ndërsa qendra do të jetë e përbërrë nga dyshja Gjimshiti-Ajeti.

Në mesfushë do të luajnë Bajrami, Ramadani dhe Kristian Asllani.

Ndërkohë që në sulm do të luajnë Asani dhe Seferi në krahë, ndërsa në qendër Broja.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *