Një sulm me thikë ka ndodhur këtë të dielë në Londër, ku një person ende i paidentifikuar ka plagosur disa persona.

 

Mediat e huaja raportojnë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 02:00 të mëngjesit në rrugë pranë një supermarket në Streatham.

 

Forcat e policisë mbërritën menjëherë në vendngjarje dhe arritën të vrasin agresorin. Policia po e trajton rastin si një akt terrorist, ndërsa ende nuk dihet gjë për gjendjen shëndetësore të të plagosurve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.