Kandidati për kreun e Partisë Demokratike, Edvin Kulluri ka folur lidhur me krizën brenda Partisë Demokratike.

 

Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kulluri thotë se kriza e PD ka nisur në zgjedhjet e 2017 dhe është noterizuar me rizgjedhjen e Bashës 1 muaj më pas.

 

Sipas tij, kjo krizë është thelluar me bojkotin e 30 qershorit 2019 e më pas me humbjen e 25 prillit.

 

“Kriza e Partise Demokratike ka nisur zyrtarisht ne zgjedhjet e 2017 dhe eshte noterizuar me rizgjedhjen e Bashes 1 muaj me pas! Eshte thelluar me bojkotin e 30 qershorit 2019 e mavijosur me humbjen e 25 prillit dhe grabitjen e karriges se kryetarit ne 13 qershor 2021!
Te tjerat jane pallavra per konsum kafenesh dhe ekranesh!
Bashkeautoret dihet kush jane”, shkruan Kulluri.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *