Bayern Munich është hedhur në sulm për të transferuar në “Allianz Arena” yllin brazilian të Barcelonës Philippe Coutinho.

 

Sipas Mundo Deportivo, Bayern ka nisur prej kohësh bisedimet me Barçën dhe shumë shpejtë mund të finalizojnë marrëveshjen për Coutinho.

 

Kjo për faktin se dhe vetë sulmuesi brazilian do e mirëpriste një transferim tek Bayern, duke parë që tashmë nuk bën pjesë në planet e teknikut Ernesto Valverde pas transferimit të Antonie Griezmann.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *