Një i ri është arrestuar Brenda pak orëve nga policia e Lushnjes pasi kishte marrë peng ishe gruan e tij.

 

Ngjarja ka ndodhur të premten në fshatin Zhamë ku Marjus Musaku ka marrë forcërisht dhe i ka hequr lirinë ish bashkëshortes së tij.

 

Kallëzimi është bërë nga babai i vajzës shtetasi me iniciale F.K, I cili kishte thënë në polici se 2 persona të paidentifikuar i kanë marrë vajzën.

 

Pas këtij denoncimi është bërë I mundur arrestimi i 28 vjecarit Marjus Musaku banues në Karbunarë, Lushnje.

 

Marjus Musaku në bashkëpunim me një shtetas tjetër, në fshatin Zhamë, ka marrë forcërisht ish bashkëshorten e tij, shtetasen P.M, 27 vjeçe dhe e mbante peng të fshehur në qytetin e Durrësit.

 

Policia bëri të mundur gjetjen e shtetases P.M dhe kapjen e autorit të dyshuar.

 

Ndërkohe bëhet e ditur se po punohet për identifikimin e autorit tjetër të dyshuar i cili ka ndihmuar shtetasin M. M në kryerjen e kësaj vepre penale.

 

Marjus Musaku ka qënë I dënuar më parë edhe për vepren penale “Dhunë në familje”.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *